Menu Zamknij

Cześć!

Kilka słów o mnie. Pracuję w święcie IT kilkanaście lat, głównie z technologiami przetwarzania danych, realizując projekty dla dużych polskich oraz zagranicznych instytucji finansowych. Przez te lata przechodziłem przez różne role: techniczne, menedżerskie oraz biznesowe.

Ponadto, opowiadam o technologii, wykładając na uczelni, na studiach podyplomowych: Przetwarzanie danych Big Data oraz współtworzę społeczność GDG Cloud Poznań.

Dlaczego zdecydowałem się pisać bloga? Chciałbym się podzielić z Wami swoim doświadczeniem oraz wiedzą (zarówna tą, którą zdobyłem przez te lata, jak i tą, której się aktualnie uczę). Brzmi banalnie? 🙂 Może i tak, ale chciałbym stworzyć miejsce, które nie będzie zawierać artykułów pisanych przez ekspertów dla ekspertów, a dla osób, które chcą zacząć lub poszerzyć swoją wiedzę w obszarze technologii przetwarzania danych. Ideą jest, aby pisać o trudnych rzeczach, łatwym językiem.

Aktualnie rozwijam się w technologiach przetwarzania danych w chmurze i również tym chciałbym na bieżąco się z Wami dzielić. Powszechna jest opinia, że najlepiej przyswajamy nową wiedzę wtedy, gdy musimy wytłumaczyć to, czego się uczymy, więc na pewno będzie to ciekawy sposób nauki. Cały czas pracuję w branży, przy tworzeniu nowych projektów, dlatego moim celem jest, aby wiedza, którą przekazuje, była nie tylko przystępnie przekazana, ale jednocześnie maksymalnie praktyczna.

Czy mi się to uda? Oceń sam 🙂

Więcej o mnie znajdziesz na LinkedIn.